Makaronai su avinžirniais, špinatais ir saulėje džiovintais pomidorais

Kartais būna, kad labai tingisi ką nors gaminti valgyti, bet valgyti vis tiek reikia. Tokiu atveju stengiuosi nebėgti į parduotuvę pirkti pusfabrikačių ar prisivalgyti kokio šlamšto. Visada galima „ant greičio“ išsivirti makaronų, pridėti kokių nors daržovių ir iš to išeis puikus patiekalas. Iš tokio tingėjimo atsirado ir šis maistingas bei sotus patiekalas. O svarbiausia nereikia atskirai darytis jokio padažo.

Žinau, kad man reikėtų gyventi Italijoje, bet deja gyvenu labai toli nuo jos. Su mielu noru pastą valgyčiau, kad ir kiekvieną mielą dieną. Pastorėti nebijau, nes juk italai tikrai neturi didelio antsvorio! Paslaptis slypi tame, kad makaronus jie dažniausiai valgo pietų metu, o ne per vakarienę. Taip pat jie naudoja daug šviežių, organiškų daržovių, prieskonių, alyvuogių aliejų. Jokių kečupų, dirbtinių padažų ar sviesto. Viva l’Italia!

O dabar turiu grįžti prie savo reikalų. Vienas mano mėgstamiausių ir labai lengvai pagaminamų makaronų patiekalų, kuriems nepakartojamą skonį suteikia avinžirniai, saulėje džiovinti pomidorai ir šiek tiek špinatų. Nom nom, bėgu valgyti!!

 

Makaronai su avinžirniais, špinatais ir saulėje džiovintais pomidorais
Paruošimo laikas
5 mins
Gaminimo laikas
10 mins
Visas laikas
15 mins
 
Kiekis: 4
Ingredientai
  • 250 g makaronų
  • 1 st. špinatų (naudojau šaldytus)
  • 1 skard. (240 g) konservuotų avinžirnių
  • 1 skard. (240 g) saulėje džiovintų pomidorų
  • 4 valg. š. saulėje džiovintų pomidorų skysčio
  • 2 valg. š. citrinos sulčių
Gaminimas
  1. Pagal instrukciją, nurodytą ant pakelio, išvirti makaronus.

  2. Į ant silpnos ugnies įkaitintą keptuvę sudėti špinatus, saulėje džiovintus pomidorus, avinžirnius. Viską sumaišyti. Pakepti porą miunučių.

  3. Į keptuvę sudėti makaronus, supilti citrinos sultis, saulėje džiovintų pomidorų skystį. Viską sumaišyti.

 

Parašykite komentarą