Veganiški varškės sausainiai

Vienas iš gražiausių vaikystės prisiminimų, kai su mama kepdavom varškės sausainius. Jie visada būdavo mėnuliuko formos, nes tik tokios formos būdavo patys skaniausi. Tiesa, būdavau geresnė valgytoja, nei kepėja. Atsimenu jų skonį, o ypač virtuvės kvapą, persismelkusį cinamonu, cukrumi. Ir tas nepakartojamas laukimo procesas.. kol jie kepa, o aš vis žvilgčioju į orkaitę, stebiu kaip po truputį sausainiai kyla ir gelsvėja, skaičiuoju minutes iki kepimo pabaigos. Jei mano vaikystė būtų šiuo laikotarpiu, įdomu, ar irgi lygiai taip pat laukčiau kada iškeps sausainiai. Parduotuvės pilnos skanėstų, kepyklos ant kiekvieno kampo. Gali nusipirkti viską ko tik panorėsi. Gal būčiau išlepintas vaikas, kuris gauna visko, ko užsigeidžia ir tie kepantys sausainiai išvis nedomintų. Tokių vaikų būtų galima surasti tikrai daug, bet manau viskas priklauso nuo tėvų skiepijamų vertybių.. Tikiu, kad su mama ir šiame nuo maisto lūžtančių lentynų amžiuje keptume sausainius, pilnus nuostabiausių jausmų ir emocijų.

Kai užaugau, kepinio laukimas jau nebesukelia tokių jausmų, kaip vaikystėje, ypač todėl, kad kepu tikrai labai dažnai. Dabar man laukimo momento jaudulį sukelia, pavyzdžiui, atostogų laukimas. Kai nusiperku lėktuvo bilietą ir žinau, kad po dviejų mėnesių vaikščiosiu jaukiu kokio nors miesto senamiesčiu, grožėsiuos jūra, kalnais. Kai žinau, jog pamatysiu ir galėsiu apkabinti man brangų žmogų, kurio nemačiau ilgą laiką. Kai laukiu, kada galėsiu įsijungti savo tuo metu mėgstamiausią dainą. Kai skaitau knygą ir laukiu kuo baigsis personažų nuotykiai. Kai laukiu pavasario ir to momento, kai galėsiu išeiti į lauką šviečiant saulei su plonu paltuku ir plevėsuojančiais plaukais.

Žinau, kad kartais laukimas būna net malonesnis už patį laukiamą įvykį. Laukimas sukelia daugybę teigiamų emocijų, tokias kaip džiaugsmas, viltis, laimės pojūtis, šypsena veide. Taip norisi kuo dažniau visa tai patirti! Todėl linkiu visiems kuo daugiau susigalvoti įvykių, kurių norite laukti ir patirti visą laukimo emocijų paletę.

Kadangi laikai, požiūris keičiasi, šiandien kepiau veganiškus varškės sausainius. Tradicinę varškę juose atstojo silken tofu. Margarino dėjau nedaug, todėl sausainiai išėjo palyginus neriebūs, bet ir ne sausi. Primena ir tradicinius varškės sausainius. Man patiko, tikrai dar kepsiu ne kartą!

 

Veganiški varškės sausainiai
Paruošimo laikas
15 mins
Gaminimo laikas
12 mins
Visas laikas
27 mins
 
Ingredientai
  • 300 g silken tofu
  • 150 g veganiško margarino
  • 200 9 kvietinių miltų
  • 150 g pilno grūdo kvietinių miltų
  • 20 g Demeraros cukraus
  • 1/2 arbat. š. cinamono
Gaminimas
  1. Nusausinti tofu. Sumaišyti su margarinu.

  2. Supilti pusę miltų, atsargiai sumaišyti. Tada supilti likusią dalį. Ji turi būti minkšta, bet nelipti prie rankų.

  3. Tešlą padalinti į 3-4 dalis. Ant miltuoto stalo iškočioti tešlą. Ant jos paberti cukrų, sumaišytą su cinamonu. Pasiskirstyti cukrų tolygiai ant tešlos, su kočėlu šiek tiek įkočioti cukrų. Išspausti sausainius pasirinkta formele.

  4. Kepti 180 laipsnių temp. 10-12 min.

Patarimai

Jei norite traškesnių sausainių, tešla kočiokite plonai. Jeigu minkštesnių - tešla turi būti storesnė. Man asmeniškai skanesni storesni sausainiai.

 

Parašykite komentarą